Naujienos

„Paskolų klubas“ pinigų eina „į minią“ – rinksis „Revolut“ išbandytą būdą

„Paskolų klubas“ pinigų eina „į minią“ – rinksis „Revolut“ išbandytą būdą

Lietuvos bendrovė „NEO Finance“, valdanti tarpusavio skolinimo platformą „Paskolų klubas“, bandys per minios finansavimo platformą pritraukti mažiausiai 200.000 Eur.

Tam bendrovė pasirinko Jungtinės Karalystės sutelktinio finansavimo platformą „Seedrs“, kurią viename pirmų savo veiklos finansavimo etapų išbandė ir Jungtinės Karalystės technologijų startuolis „Revolut“.

„Toks mūsų žingsnis – platesnės strategijos mūsų veikla sudominti užsienio investuotojus dalis. Tiesa, numatomas pritraukti lėšas dar naudosime ne plėtrai į užsienį, o veiklos tobulinimui vietos rinkoje – IT sprendimų diegimui, marketingui, mokėjimų inicijavimo veiklos vystymui“, – VŽ sako Deividas Tumas, „Paskolų klubo” valdybos narys.

Pasak jo, bus išleista nauja akcijų emisija, kurią išpirks „Seedrs“ investuotojai per specialiai šiam projektui įsteigtą bendrovę. Ši tikslinė bendrovė ir taps „NEO Finance“ akcininke, visų į „Paskolų klubą” investavusių „Seedrs“ investuotojų interesais rūpinsis pati „Seedrs“.

„Laimėjimu jau laikome vien tai, kad „Seedrs“ patvirtino mūsų paraišką dėl finansavimosi per juos. Jie skelbiasi, kad patenkina tik apie 1% startuolių paraiškų ir mes patekome tarp tų laimingųjų“, – sako p. Tumas.

Jo teigimu, dėl šio žingsnio „Paskolų klubas” neatsisako anksčiau deklaruotų planų kitų metų pradžioje įgyvendinti viešą akcijų platinimą (angl. initial public offering, IPO) ir žengti į akcijų biržą.

„Šiuo metu nei vieno proceso atveju dar nėra patvirtina galutinė akcijų pardavimo kaina ir kitos sąlygos, tačiau manome, kad akcijų kaina per IPO nebus mažesnė nei per platinimą „Seedrs“ platformoje, nes tai būtų neteisinga investuotojų atžvilgiu“, – kalba p. Tumas.

Jis sako, kad akcijų platinimas per „Seedrs“ ir panašias sutelktinio finansavimo platformas procedūriškai yra kur kas paprastesnis ir pigesnis nei IPO vykdymas.

VŽ jau anksčiau rašė, kad „Paskolų klubas“ per IPO ketina pritraukti 0,5-1 mln. Eur. Už pritrauktas lėšas norima plėstis į kol kas neįvardijamą užsienio šalį, plėsti veiklą į tarpininkavimą skolinant įmonėms, taip pat norima žengti į lizingo rinką pasiūlant investuotojams investuoti į lizingo paskolas. Ketvirtoje vietoje prioritetų sąraše yra mokėjimo paslaugos.

Išbandė „Revolut“

Pernai rugpjūtį lietuviško banko licencijos siekiantis startuolis „Revolut“ per „Seedrs“ platformą pritraukė 3,8 mln. GBP iš 4.260 investuotojų.

„Seedrs“ sudaro sąlygas investuotojams į startuolius vėliau parduoti savo įsigytas akcijas antrinėje rinkoje arba jų įsigyti.

„Dar nei vienas lietuviškas startuolis nepritraukė lėšų per „Seedrs“. Arčiausiai, kam pavyko, – tai estų „Investly“, pritraukusi 679.085 GBP“, – kalba p. Tumas.

„Seedrs“ Europoje konkuruoja su tokiomis startuolių ir kitų projektų sutelktinio finansavimo platformomis, kaip „Crowdcube“, „FundedByMe“, „Companisto“, „Invesdor“, „Seedmatch“, „Funderbeam“, „MyMicroInvest“, „WiSeed“ ir kitomis.

Bankai ignoruoja

Neseniai skelbta, kad pagrindiniai „Paskolų klubo“ akcininkai į šį verslą investuoja dar 1 mln. Eur, tačiau daugiau lėšų noėtų pritraukti per biržą.

„Rugsėjį bus leidžiama dar viena nauja akcijų emisija – pagrindiniai akcininkai į įmonę investuos dar 300.000 Eur“, – sako p. Tumas.

„NEO Finance“ atstovo teigimu, „Paskolų klubui” skolintis bankuose yra praktiškai neįmanoma, nes bankai alternatyvius skolintojus laiko konkurentais ir jų nekredituoja.

Birželio pabaigoje „Paskolų klubo“ platformoje buvo prisiregistravę 43.500 paskolos gavėjai ir 7.500 investuotojai.

Per pirmąjį 2018 m. pusmetį įmonė tarpininkavo išduodant vartojimo kreditų už 6,16 mln. Eur, kuriuos suteikė 4.751 investuotojas. Pernai tuo pačiu laikotarpiu per platformą buvo sufinansuota 3,68 mln. Eur paskolų.

„Paskolų klubas“ skaičiuoja, kad užima 48% Lietuvos tarpusavio skolinimo rinkos. Šalyje taip pat veikia tarpusavio skolinimo platformos „Savy“, „Finbee“.

Šiuo metu daugiausiai (77,67%) „Paskolų klubo“ akcijų valdo UAB „Era Capital“, kurios po 50% akcijų priklauso Evaldui Remeikiui ir Aivai Remeikienei. 4,21% akcijų priklauso verslininko Deivido Tumo valdomai „Value Capital“, 2,96% – Singapūro bendrovei „Asian Pacific Green Energy”, siejamai su buvusiu „Swedbank“ vadovu Antanu Daniu.

Paskelbta:
2018-09-06
Šaltinis:
Pasidalinkite:
Panašios naujienos